Raport z Polskiego Mostu Krzemowego

Raport z Polskiego Mostu Krzemowego

Polski Most Krzemowy to pilotażowy projekt PARP zakończony w 2015 roku.

Jego celem było przyspieszenie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw wysokotechnologicznych poprzez wprowadzenie ich w środowisko Doliny Krzemowej w USA jako światowego centrum innowacji.

Opinie 31 przedsiębiorców, którzy ukończyli program akceleracyjny w Dolinie Krzemowej, świadczą o tym, że projekt zakończył się sukcesem; doświadczenia z jego realizacji są wykorzystywane w przygotowaniu kolejnego projektu wspierającego ekspansję zagraniczną innowacyjnych polskich przedsiębiorstw.

Zachęcamy zatem do lektury podręcznika dobrych praktyk projektu polski Most Krzemowy pt. „Zaistnieć w Dolinie Krzemowej”, który – oprócz opinii Beneficjentów projektu – zawiera porady najlepszych amerykańskich mentorów i inwestorów, z jakimi przyszło nam pracować, jak również praktyczne wnioski i spostrzeżenia pracowników biura akceleracyjnego w San Francisco. Część poradnikowa publikacji poprzedzona jest opisem rynku USA i krótką charakterystyką samego projektu.

Zapraszamy do korzystania z porad i doświadczeń zawartych w publikacji, do pobrania tutaj.

Jeśli myślisz o ekspansji swojej firmy na terenie USA, Niemiec, czy Wielkiej Brytanii to już w kwietniu będzie możliwe pozyskanie kolejnych pieniędzy na wyjazd, pobyt i usługi doradcze!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas biuro@foresightgroup.pl lub zadzwoń +48 535 530 995